9.-11.07.2021

@ Hundiallika

Draakoniunistamise intensiivkursus

“Kollektiivne tarkus projektides – unistustest ellu!”

meetodi praktiseerija Toomas Trapido juhendamisel.

Kas Sa unistad mõne idee või projekti elluviimisest, mis tugineb kollektiivsele tarkusele, jätkusuutlikkusele, kogukondlikkusele ja osalevale juhtimisele?

Inspireerituna Austraalia põlisrahvaste pärimusest lähtub draakoniunistamise meetod projektide juhtimisel võitja-võitja suhetest, rõhudes koostööle, uute terviklike süsteemide loomisele, kollektiivsele tarkusele, isiklikule arengule ja tähistamisele. See on tõhus unistuste elluviimise meetod, mis võimaldab meil erinevates eluvaldkondades tegutseda ja luua projekte, mis muudavad meie igapäevaelu ja annavad sellele uue tähenduse.

Kursusel osaledes avastad lihtsa, kergesti rakendatava meetodi loomingulisuse vabastamiseks läbi oma tajude ja tunnetuse teadvustamise, kehasse tagasipöördumise ning unistuste kuulamise. Kursusel õpime uutel viisidel oma intuitsiooni väärtustama. Draakoniunistamine sobib organisatsioonidele ja gruppidele, kes soovivad oma unistusi ellu viia mõnusal ja mängulisel moel, samas suuri ja väikseid asju päriselt ära tehes.

Draakoniunistamise käigus valminud maailma kõige ilusam südamekujuline puuriit

Sellel intensiivkursusel õpid Sa kuidas luua projekte draakoniunistamise põhimõtete kohaselt, milleks on:

 • Eneseareng: pühendumine iseenda tervenemisele ja väestamisele;
 • Kogukonna areng: nende kogukondade tugevdamine kuhu me kuulume;
 • Maa teenimine: elu heaolu ja õitsengu toetamine planeedil Maa.

Kursuse vältel tutvume draakoniunistamise alustega ja teeme koha peal unistustest sündinud näidisprojektide varal läbi draakoniunistamise etapid, milleks on:

 1. UNISTAMINE
 2. PLANEERIMINE
 3. TEOSTAMINE
 4. TÄHISTAMINE

Kursuse lõpuks võid oodata järgmisi tulemusi:

 • Sul on uus arusaam projektidest, oskad julgemalt unistada, sügavalt kuulata ja südamest suhelda.
 • Oled teinud oma projektimeeskonna (kas kursusel tekkinud või püsiva) analüüsi ja leidnud „laulujooned“, mis on teid kokku toonud ning uurinud projekti jõuvälja.
 • Oled juhtinud unistamisringi ja mõistnud, kuidas seda saab  meeskonda uute liikmete värbamiseks kasutada.
 • Oled loonud oma projektile visuaalse skeemi ehk „Karabirrdti“, teinud rütmi kasutades projektile 20 minutiga eelarve ning alustanud ülesannete võtmist ja jagamist oma projekti elluviimiseks.

Draakoniunistamise meetodit kasutades on ellu viidud tuhandeid inspireerivaid ja jätkusuutlikke projekte üle maailma.

Juhendaja:
TOOMAS TRAPIDO

“Ma olen ligi 20 aastat aidanud erinevatel gruppidel, kogukondadel ja organisatsioonidel leida, mis neid inspireerib ning jõudumööda valitud tegevusi ka ellu viia. Minu tee sai alguse avatud ruumi meetodist, mis oli just kui suur ahhaa ringide ja ühistarkuse maailma. Aastal 2008 kohtusin esimest korda draakoniunistamise meetodi rajaja John Croftiga, kogesin selle lähenemise väge ja sealt alates olen seda tõusvas joones nii õppinud kui praktiseerinud. Draakoniunistamise abil on tudengid teinud ägedaid kursusetöid, ehitatud vähemalt üks hoone, pandud alus üle-eestilisele suurprojektile ja nimekiri täieneb pidevalt. Seetõttu tutvustangi ma suurima heameelega draakoniunistamist, et head ideed ja unistused saaksid teostuda.”

Menüü