Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

“Teadlike kogukondade tarkus” toob Eestisse kokku ligi 500 kogukondliku ja jätkusuutliku eluviisi eksperti.

Eesti Vabariik 100 kingitusena toimub sel suvel 10-14. juulil Lilleorus rahvusvaheline ökokogukondade konverents “Teadlike kogukondade tarkus”, mis toob kokku ligi 500 kogukondliku ja jätkusuutliku eluviisi eksperti, praktikut ja visionääri kogu maailmast arutama ja otsima lahendusi, kuidas kogukondade ja riikidena üle minna teadlikule ja terviklikule eluviisile.

Lilleoru keskus

See eriline sündmus pakub nii eel- põhi- kui järelprogrammis terve nädala jooksul palju põnevaid loenguid, praktilisi töötubasid, mõttevahetusi, tseremooniaid, laulu ja tantsu ning inspireerib meid iseenda, üksteise ja loodusega suuremas tasakaalus elama.

Peaesinejatena on välja kuulutatud Jakob von Uexküll – World Future Council asutaja, mis koondab mõjukaid teadlasi, eksperte ja poliitilisi juhte, kes on keskendunud kliimamuutuse mõju leevendamisele; Albert Bates (US) – permakultuuri guru ja õpetaja; Kosha Anja Joubert – Gaia hariduse kaaslooja ning Ingvar Villido – Lilleoru ökokogukonna aluspanija ja teadlikkuse õpetaja jt.

Gaia haridus, mis on alguse saanud ülemaailmsest ökokogukondade liikumisest, on konverentsil teemaks mitmes ettekandes ja töötoas, seda muuhulgas ka võtmes “Eesti kui Gaia hariduse pilootmaa”.

Rohkem infot suvise suursündmuse kohta leiat SIIT: 

Comments are closed.