Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

Permakultuuri koolitus 28.-29. mail

KuhikpeenarLooduspärase aia- ja keskkonnakavandamise ehk permakultuuri koolitus 28.-29. mail Hundiallika Keskuses, Põlvamaal.

Permakultuur (nimetatud ka jätkuloomiseks) on inimasustuse ja põllumajanduse kavandamise viis, mis jäljendab looduses leiduvaid mustreid, seega põhineb asjade omavahelisel suhestumisel ja ökoloogial.

Teisalt on taoline aia-, põllumaa-, peenra-, kodukujundus midagi sellist, mis mitte ainult ei sobitu ideaalselt loodusesse, vaid on ka säästlik – ja seda ka inimeste vägagi piiratud ressursside, nagu näiteks aja, mõistes.

Jätkuloome aiad ja peenrad sobivad kõigile – nii ülikvalifitseeritud põllupidajale kui algajale peenrahuvilisele.

Koolituse käigus tuleb juttu erinevatest permakultuuri lahendustest, räägitakse mullast, kompostist, seltsitaimedest. Lisaks loome praktiliselt kuhik- ja kõrgpeenra. Puutumata ei jää ka põnev teema söögi kasvatamisest tavatus võtmes ja korilusest.

Koolituse läbiviijaks on sertifitseeritud permakultuuri õpetaja, Maarja Õunaste. Maarja on katsetaja ja pealehakkaja, kes usub lihtsatesse, isetehtavatesse, taskukohastesse ning vähese keskkonnamõjuga lahendustesse.

Kahepäevasel koolitusel on aega nii teooriaks kui praktikaks, aga ka õhtuseks juturingiks ja saunaks.

Koolituse hind on 120 eurot, ööbimine ja toit on hinna sees.

Permakultuuri koolitus toimub 28.-29. mail, Hundiallika Keskuses, Suuremetsa külas, Orava vallas, Põlvamaal.

Kursuse lõpus saavad soovijad vastava tõendi, mis vastab täiskasvanute täiendkoolituse nõuetele. Täpsema info leiab siit.

****
Kui Sul tekkis lisaküsimusi, soovid rohkem infot või tahad midagi muud ütelda, siis võta julgesti ühendust! 🙂

Kaia-Kaire Hunt, tel: 56 600 295,
kaiakaire.hunt@gmail.com

Hundiallika Keskus
Toomas Trapido: 555 700 10,
toomas.trapido@gmail.com

Gaia Akadeemia

Comments are closed.