Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

Gaia Akadeemia kogemus inspireeris looma ratastel väikemaja

Keskkonnasõbralik ratastel maja ehk Cocon Life projekt sündis Gaia Akadeemia TEA kursuse vilistlaste Gert Pottmanni, Tiia Savimägi ja Jaana Nõu koosloomes.

Ratastel maja ehk Cocon Life

Cocon väikemajade lugu on algselt sündinud küsimustest, kuidas elada täiega, samas keskkonnast hoolivalt, mõistlike kuludega ning mugavust ja turvatunnet kaotamata? Kuidas säilitada vabadus pangalaenust, kodu konkreetsest asukohast ja maatükist? Kuidas olla rohkem enda keskmes ja saada osa seiklusest, mida Elu meile pakub?

“Sarnane maailmatunnetus on toonud inimesed kokku ringi Gaia Akadeemiasse. Seal õpitu ja kogetu lõi selguse väärtustest, mida me ettevõtmistes kanname. See on laiendanud ka meie teadlikkust sellest, milliseid valikuid me igapäevaselt teeme, millist eluviisi toetame.” – sõnab üks projekti autoreid Tiia Savimägi.

Pildil paremalt: Gaia Akadeemia looja Toomas Trapido, Gert Pottmann, Tiia Savimägi, Draakoniunistamise meetodi looja John Croft ja Jaana Nõu

Cocon meeskond toimib Draakoniunistamise meetodist inspireerituna, mis sisaldab vanade põlisrahvaste tarkust. 2017. aastal läbitud kursusel saadud kogemus andis loojatele julgust usaldada omavahelist koostööprotsessi ning olla selles mänguline. Kollegiaalsuse printsiibil toimiv meeskonnatöö on andnud rohkesti väljakutseid, mis on avardanud teineteise mõistmist ning vaatenurka. Draakoniunistamise kaudu meeskonnani jõudnud jagamismajanduse idee on neid juhatanud ettevõtluse sügavama sisuni, mis on palju enamat kui seda lihtsalt ettevõttele kasumi teenimine. Lähtudes põhimõttest “võtan nii palju kui mulle vaja, ülejäänul lasen aga taastoota”, on Coconi kasumiga otsustatud toetada teisi sarnase maailmavaatega loovaid projekte. Tiia, Gerdi ja Jaana ühine unistus on, et väikemajade liikumine kanduks üle maailma.

Ratastel maja ehk Cocon Life projekti esmaesitlus Euroopa ökokülade liikumise aastakonverentsil “Teadlike kogukondade tarkus” Lilleorus, juuli 2018

Tänaseks ühendab Gaia Akadeemia ring juba ligi sadakonda inimest ja sellest on kujunenud omaette mõttekaaslaste kogukond.

Oktoobris 2018 alustab TEA kursuse neljas lend, mille raames on kursuslastel võimalik soodsamatel tingimustel läbida ka Draakoniunistamise intensiivseminar selle meetodi looja John Crofti juhendamisel.

 

Cocon väikemajade kohta saad täiendavat infot: www.cocon.life   e-mail: info@cocon.life

 

Comments are closed.