Miks saab Eestist esimene maheriik maailmas?

Me kipume ise seda juba unustama, kuid meil on maailmas tõeliselt unikaalne vahetu kogemus sellest, kuidas ühiselt käivitada suuri ühiskondlikke protsesse, mis on toonud meid tänasesse Eesti Vabariiki, uude avatud maailma. Kuidas oleks võimalik see erakordne kogemus ja tarkus võtta kaasa ka uude sajandisse?

Suvise Euroopa ökokülade konverentsi “Teadlike kogukondade tarkus” eelsoojendusena toimuv Eesti Päev kutsub kõiki huvilisi looma Eestile järgmiseks sajaks aastaks uut visiooni, mis toetaks meie arengut nii inimeste kui ka kogukonnana. Eesti Päeval püstitatakse mitmed täna ühiskonnas aktuaalsed küsimused – milline on see vundament, millele toetudes saaksime kujundada Eestist maheda kultuuri, kaasava kogukonna, elava majanduse ja ökoloogiliselt tasakaalus ühiskonna ja riigi? Mida igaüks meist juba teeb, et elukorraldus Eestis oleks tark, teadlik ning kooskõlas looduse ja inimese endaga? Mida saame veel teha? Kas majandust ja loodust peab vastandama või ehk saame majandusest kujundada vahendi soovitud muutuste loomiseks ja võimendamiseks?

Oma muutuste lugusid ja tulevikunägemusi tulevad suures avatud ruumis jagama muusik Tõnis Mägi, kirjanik Valdur Mikita, mahepõllumajanduse spetsialist prof. Anne Luige, Maailmakoristuse eestvedaja Eva Truuverk, Gaia hariduse edendaja Toomas Trapido, Teadliku Muutuse Kunsti meetodi looja Ingvar Villido ning väliskülalistena Gunter Pauli Rooma Klubist, Kosha Joubert GENist (Rahvusvaheline Ökokülade Võrgustik) ja Rupert Encinase O’Odhami rahva juurest Arizonas.

Eesti Päev toimub 10. juulil Lilleorus ja sellel saab osaleda konverentsi põhiprogrammist eraldi. Päeva lõpetab armastatud pärimusmuusiku Mari Kalkuni kontsert.

Rohkem infot leiad SIIT

Menüü