Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

TEA kursuse kolmas lend arendab Mõisamaal keskkonnasõbralikke kogukonna projekte

Mõisamaa ökokogukonna Väike Jalajälg peahoone

Oktoobris startis Mõisamaa ökokogukonnas Tervikliku Eluviisi Alused ehk TEA kursuse kolmas lend ning ühtlasi Gaia Akadeemia kolmas hooaeg, kus tänavu alustas õpinguid kakskümmend kolm jätkusuutliku elustiili huvilist. Värsket kursust iseloomustab heas mõttes suur summaarne elukogemus, nimelt on inimesi kokku tulnud väga erinevatelt elualadelt – arst, insener, muusik, maailmakoristaja jne.

Aasta jooksul viib kursus Mõisamaa ökokogukonna tellimusel ellu mitu suuremat praktilist ja keskkonnasõbralikku projektitööd. Näiteks on grupitöödena plaanis permakultuuri põhimõtetele tugineva tuuletõkke hekkide rajamine Mõisamaa kogukonna puu- ja köögivilja aeda, biopuhasti süsteemi käivitamine, eesmärgiga puhastada kogukonna hallvett iseseisvalt ja keskkonnasõbralikult, tervikliku kompostimise süsteemi loomine, eesmärgiga suunata kogukonnas tekkivad jäätmed koha peal aineringlusesse, säästliku ja energiatõhusa küttesüsteemi lahenduse leidmine, eesmärgiga tagada hoonete kütmisel võimalikult keskkonnasõbralik lähenemine ja ühe kogukonnale kuuluva pinna looduslike vahenditega renoveerimine. Projektide käekäigust ja valmimisprotsessist saab lähemalt rääkida juba 2018. aasta kevadel.

TEA kursuse permakultuuri sessioon kevad 2017

“Selline suur ja rikka kogemusega grupp annab alust loota, et aasta jooksul näeme sündimas nii mõndagi uut ja põnevat” sõnab Gaia Akadeemia looja ja eestvedaja Toomas Trapido.

Sügisel täienesid ka Gaia Akadeemia õpetajate read, nimelt liitusid TEA kursuse juhendajatega akadeemia vilistlased Mihkel Kangur ja Liisa Puusepp, kes igapäevaselt tegelevad keskkonnaalase teadustööga Tallinna Ülikooli Ökoloogiainstituudis ning aitavad aktiivselt kaasa rahvusvahelise Gaia hariduse säästva arengu põhimõtete juurutamisele ülikooli õppekavasse.

 

Comments are closed.