Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

Suvel tuleb ELU5festival

2.-4. augustil toimub Mõisamaa ökokeskuses TEA ehk Tervikliku Eluviisi Alused aastase kursuse projektitöö tulemusena ELU5festival, mille eesmärk on tuua aktuaalsed keskkonnateemad laiema ringkonna ette. Festivali fookuses on haridus, muusika ja permakultuur.

Tulemas on põnevad töötoad ja vestlusringid, saab lähemalt tutvuda alternatiivset haridust pakkuvate koolidega, oodata on mitmeid loodusest inspireeritud muusikuid, kes laulavad nii maast kui metsast. Üheskoos külastatakse hiide, istutakse lõkke ümber ja tantsitakse mõnusa muusika saatel.

Hariduse valdkonnas arutletakse, milline võiks olla tuleviku haridus ning millises suunas areneb pedagoogika. Oma kogemusi jagavad mitmed Eesti haridusasutused ja eestvedajad.

Permakultuuri osa keskendub jätkusuutlikule toidukasvatusele, mis saavutatakse läbi ümbritseva keskkonna jälgimise, planeerimise ning loodusega kooskõlas toimetamise. Tutvuda saab Permakultuuri Ühingu tegemistega ning töötubades jagavad praktilisi õpetusi oma ala eksperdid.

Muusikat loovad innovaatilised esinejad, kes lähtuvad Eesti pärimusest ning on oma juurtega sügavalt maas, näiteks Rändaja nime all tuntud Indrek Tammoja ja pillimeister Silver Sepp. Oodata on ekstaatilist tantsu ja meditatiivset gongikontserti. Lastele pakutakse põnevaid tegevusi, liikumist, mängu, laulu ja uusi teadmisi.

Festivalile on oodatud nii ökovõõrad kui ökohuvilised. Rohkem infot festivali kohta leiad SIIT https://elu5.kogukonnad.ee/

Festivali korraldamist toetab Euroopa Solidaarsuskorpuse Programm.

Comments are closed.