Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

Märtsis alustab täienenud mahus “Meie aja teadlik õpetaja” aastane kursus

Gaia Akadeemia ja Gaia Kooli koostöös õpetajatele ja õpetajaks soovijatele loodud kursus toimub teist korda, aga nüüd juba rahvusvahelise Gaia hariduse kogukonna tunnustusega ning täienenud mahus. Kursuse eesmärk on pakkuda tänasele õpetajale infot ja oskuseid, mis aitavad rõõmurikkalt kanda õpetaja vastutusrikast rolli ning leida lahendusi, mis toetavad õpetajat laste annete avamisel. Rahvusvahelise Gaia hariduse baasiks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

“Meie aja teadlik õpetaja” esimene lend 2016/2017

Õpetaja maailmanägemus on see, mida ta tahes-tahtmata oma õpilastele edasi annab ja oluline on sellele tähelepanu pöörata sõnab kursuse eestvedaja Ele Koppel.

Õpetajate kursuse koolipäevad on korraldatud põhimõtete järgi, mis võiksid kajastuda ka laste koolipäevades. Õpime vahetult läbi kogemise ja praktika. Lisaks uute teadmiste saamisele, pühendame aega ka enese tundmaõppimisele ning grupina tegutsemise oskustele. Koolipäeva mahub liikumist ja õues viibimist ning erinevate koolide külastamist.

Õppesessioonide aluseks on Schumacher College’ist pärinev õppemetoodika ‘Head, Hands & Heart’ ehk kõik õppepäevad sisaldavad midagi, mis stimuleerib nii mõistust, keha kui vaimu.

Kursus on jagatud seitsmeks mooduliks, mis toimuvad erinevates koolides üle Eesti (Gaia Kool, Johannese Kool ja Lasteaed Rosmal, Leiutajate Külakool Sännas jt). Juhendajateks on Kersti Türk, Anzori Barkalaja, Tiiu Kuurme, May East (Gaia hariduse eestvedaja rahvusvahelisel tasandil), Riina Hein, Auväärne Ṭhitañāṇo bhikkhu (eestlasest Buddha munk), Ronski Kosky (50. aastase kogemusega õpetaja ja mentor), Toomas Trapido jpt hariduse uuendajad Eestist ja välismaalt.

Kursusele on oodatud inimesed, kes kas juba on õpetajad või soovivad selleks saada. Samuti on oodatud kõik need, kes soovivad lähemalt iseennast ja lapsi paremini tundma õppida ning oma silmaringi avardada. Kursus annab ülevaate inimese arenguetappidest, temperamenditüüpidest jms, mis aitab mõista nii iseennast kui ka lapsi nende eri arenguastmetel.

Gaia õpetajate täiendkoolitus on arenemas rahvusvaheliseks. Käesoleva aasta jooksul viime läbi õpetajate koolituse pilootprojekt, millest sündivat õppekava saab pakkuda ülemaailmsele Gaia koolide võrgustikule ning mida erinevate riikide Gaia koolialgatuste esindajad omalt poolt täiendada saavad.

 “Kõige olulisem kogu haridussüsteemis on õpetaja ja tema mõtteviis – Adolph Diesterweg

Täpsem kursuse info:  http://gaiaakadeemia.ee/kursus ed/opetaja/

 

 

Comments are closed.