Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

Kevadel toimuvad Gaia hariduse tutvumisõhtud Tartus ja Tallinnas

Seoses järgmise Tervikliku Eluviisi Alused (TEA) kursuse registreerimise avamisega toimuvad Gaia haridust ja Gaia Akadeemiat tutvustavad õhtud Tartus ja Tallinnas.

Juba 16. mai õhtul toimub algusega kell 18 Tartus (Lille tn 10), Tartu Loodusmaja ja Elav Tartu Liikumine eestvedamisel haridusteemaline õhtu “Haridus üleminekühiskonnas”, kus räägitakse lähemalt sellest, kas ja kuidas haridus suunab meid üleminekule jätkusuutlikku maailma. Teemaõhtule on oodatud inimesed, kes on huvitatud sellest, kuidas saame ise linnas säästlikumalt toimida. Oma kogemusi, vaateid ja elamusi tulevad jagama erinevad eksperdid kogukondlikest, holistilistest ja klassikalistest haridusprogrammidest ning organisatsioonidest. Õhtut modereerib Gaia Akadeemia eestvedaja Toomas Trapido.

6. juuni õhtul algusega kell 18 toimub Gaia Akadeemia tutvumisõhtu Tallinnas, Gaia koolis (Weizenbergi 20a). Tutvumisõhtul kuuleb lähemalt, mis on Gaia haridus, kuidas sündis tervikliku elluviisi õppeasutus Gaia Akadeemia ja mida kujutab endast TEA kursus. Oma kogemusi jagavad huvilistega akadeemia varasemate lendude kursuslased, lisaks tutvustab peatselt lõpusirgele jõudev TEA kolmas lend ühte oma põnevat keskkonnateemalist projektitööd.

TEA on aastane kursus, mis keskendub tervikliku maailmavaate alusel toimivate kogukondlike projektide loomiseks vajalike teadmiste ja praktikate õppimisele. Kursuse aluseks on süsteemne ja terviklik Gaia õppekava, mis sisaldab nelja olululist inimtegevuse aspekti: ökoloogiline, majanduslik, sotsiaalne ja maailmavaateline.

Kontakt: Helena Pruul helena.pruul@gmail.com, tel: 50719993

Comments are closed.