Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

Gaia Akadeemia alustab uue kursusega “Meie aja teadlik õpetaja”

Novembris 2016 alustab Gaia Akadeemia koostöös MTÜ Loovhariduse ja Gaia Kooliga esimest korda aasta kestvat õpetajate kursust teemal „Meie aja teadlik õpetaja.”

20160403_155341

Kursus on eelkõige mõeldud inimestele, kelle igapäevane tegevus või tulevikuplaanid on seotud õpetamise ja kasvatustööga. Kursus toimub kolmepäevaste kohtumistena seitse korda aastas, millele lisandub pikem suvine sessioon. Osa õpikogemusest toimub erinevates Eesti koolides.

Gaia Akadeemia juht Toomas Trapido ütleb, et üldiselt pakutakse Gaia Haridust mujalgi valdavalt kolmekümnepäevase õppena. „Eksisteerib ka Gaia University, mis on sarnasem meie Gaia Akadeemiale. Nii et mulle tundub, et me siin Eestis oleme ka leiutamas selles valdkonnas midagi uut ja huvitavat.“

Miks just selline kaugõppevorm?

Trapido sõnul võiks kursust läbi viia ka nelja nädalase intensiivkoolitusena, kuid ergastavast ja uut infot andvast keskkonnast harjumuspärasesse miljöösse naasnud õppuril võib grupi toetuse kadudes kahaneda ka motivatsioon. „See on kahtlemata raskem kui meie meetod,“ kinnitab ta praktikuna.

dsc00007

Kursusel teadvustatakse ja õpitakse muuhulgas teemasid nagu enda teekonda inimese ja õpetajana, inimese olemust ja arengut kogu elu jooksul, õpetajaks olemist, õpilaste vajadusi, loovaid õppetegevuse viise, terviklikku elukäsitlust, ühendatust loodusega, kooli kui arenevat kogukonda, meie aja laste õppimise ja õpetamise väljakutseid jm.

Kursuse käigus kujuneb välja tugev grupp, kus saab uurida õpetamisega seotud teemasid, otsida lahendusi konkreetsetele küsimustele ja saada tuge oma unistuste elluviimiseks.

Täpsem info, õppekava ja eelregistreerumine: http://gaiaakadeemia.ee/kursused/opetaja/

 

Piltide autor: Indrek Laanetu

Comments are closed.