Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

Draakoniunistamise ehk eriti edukate projektide meetodi looja John Croft käis Eestis Austraalia aborigeenide tarkust õpetamas

Septembris toimus Mõisamaa ökokogukonnas Väike Jalajälg esmakordselt Eestis draakoniunistamise (Dragon Dreaming) meetodi intensiivkursus, mille käigus sündis nädala jooksul praktiliste grupitöödena mitu uut kogukonna projekti ja saadi inspiratsiooni isiklike unistuste elluviimiseks. Kursuselt sai tõuke Väike Jalajälg kogukonna poe ning jätkusuutliku ja tervikliku eluviisi huvilisi ühendava võrgustiku loomine. 

Draakoniunistamine on äraproovitud meetod edukate ja ühiskonda transformeerivate projektide juhtimiseks ja elluviimiseks. See on konsensuslik, kaasav, strateegiline planeerimise vahend, mis sobib projektidele, organisatsioonidele ja ettevõtetele, läbi ökoloogiliselt jätkusuutliku ja kogukonnapõhise majandusarengu. Näiteks on draakoniunistamise meetodi alusel korraldatud Maailmakoristuse kampaania Let’s do it! World Clean up raames kõigi aegade edukaim koristusaktsioon Sloveenias, mis tõi ühel päeval tänavatele koristama üle 300 000 inimese. 

Me oleme harjunud mõtlema hierarhia ja dualismi võtmes, need ühiskonnas ja kultuuriruumis domineerivad win-loose mängud ja suhted on aga paljude tänaste globaalsete probleemide juurpõhjuseks. Inspireerituna Austraalia aborigeenide pärimusest lähtub draakoniunistamise meetod projektide juhtimisel nö win-win-win suhetest, rõhudes koostööle, uute terviklike süsteemide loomisele, isiklikule arengule, kuulamisoskusele, kollektiivsele tarkusele ja tähistamisele.

Win-win lähenemine on väga haruldame meie kultuuriruumis, kuna oleme harjunud pigem win-loose mängudega, kus oleme vastavalt kas võitjad või kaotajad. Sellele on ehitatud meie tervishoiusüsteemid, õigussüsteemid, valitsused ja majandus, ka meie keel ja suhtlusstiil on sageli võistlev ja vastandav. Draakoniunistamine lubab aga, et kõigi unistused saavad 100% tõeks ning selle meetodi ambitsiooniks on mitte vähem ega rohkem kui maailma paremaks tegemine. John Crofti sõnade kohaselt “peame me looma uue jätkusuutliku ja elu toetava kultuuri, lihtsustama ja vähendama keerukust oma elus, võites nii rohkem aega ning maksimaliseerides loovust igas elusfääris!”

*Draakoniunistamise meetodi looja John Croft on rahvusvaheline koolitaja ja konsultant ning Lääne-Austraalia Gaia fondi kaasasutaja. Viimase 20 aastaga on draakoniunistamise meetodi alusel loodud ligi 8000 projekti üle kogu maailma. Draakoniunistamise meetodist saab ülevaate ka Gaia Akadeemia Tervikliku eluviisi aluste ehk TEA aastase kursuse raames.

Pildistas Paavo Eensalu, Väike Jalajälg

 

Comments are closed.