Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia

Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia Hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.

KOOLIST

Gaia Akadeemia on tervikliku eluviisi õppeasutus, mis toimib Eesti Ökokogukondade Ühenduse raames ja lähtub rahvusvahelisest Gaia õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus. Gaia Akadeemia pakub registreeritud täienduskoolitusasutusena kursusi täiskasvanutele ja Gaia õppekava rakendamist koolides.

Gaia Akadeemia lugu

Gaia Akadeemia ideest teostuseni ehk õppeasutuse avamiseni läks aega ligi kümme aastat, kui väikese seltskonnaga hakati ökokülade temaatikat lähemalt uurima, mis tähendas muuhulgas paljusid ökokogukondade külastusi väljaspool Eestit, neis kogukondades toimetavate inimeste siia kutsumist ja muidugi eelkõige meeletut materjalide läbilugemist.

Seltskonnale sai esiteks ruttu selgeks, et ökokülad on väga ägedad kohad, kus katsetatakse 21. sajandi uuele paradigmale üleminekuks sobivaid lahendusi. Osad lahendused, mis osutusid elujõulisteks ning jätkusuutlikeks, lihtsalt töötasidki palju paremini kui ükskõik millised vanad.

Samaaegselt sündisid Gaia Hariduse õppekava ja kohe selle järel ka organisatsioon, kes seda laias maailmas arendab ja Gaia Education nime all sertifitseerib ning mida meiegi õpetame. Eestis on Gaia hariduse liikumine algusest peale korraldanud teavitussündmusi ja väikeseid koolitusi, kuhu on toodud ka välislektoreid. Kuni lõpuks 2011. aastal toimus Eestimaa pinnal esimene EDE ehk Ecovillage Design Education, mis on Gaia Hariduse õppekava järgi tehtav põhikoolitus. Sellest sündmusest said omakorda alguse väga konkreetsed uued nähtused – esiteks Gaia Kool nii Tallinnas kui Mõisamaal, millele on praeguseks veelgi filiaale tekkimas. Sealt sai impulsi ka Väikese Jalajälje kogukond, kes praegu Mõisamaal täie elujõuga toimetab. Inimesed tõepoolest muutuvad selle hariduse omandamise käigus, õpivad usaldama iseennast, olema julged, tundma grupi toetust.

Kogu ökoküladest välja kasvanud elukäsitlus panustab terviklikkusele – peldikutest meditatsioonini, neid kaht võib muuseas täitsa vabalt ka ühendada. Kuidas öeldaksegi, jalad maas ja pea pilvedes. Julgeme öelda, et seda kõike lähtekoha ja selgete põhiväärtustena sõnastavat õppeasutust pole siinmail varem eksisteerinud.

 

 

 

Comments are closed.